Jesteś tutaj:O firmie»O firmie

O firmie

Drukuj PDF

Spółdzielnia "Simena" powstała w 1977 r. w oparciu o kooperację z MERA-PNEFAL w Falenicy w którym produkowane były termostaty samochodowe.

W 1979 r. została opracowana pierwsza koncepcja rozwoju Spółdzielni. Na  jej bazie w IV kwartale 1979 roku nastąpiło uruchomienie nowych asortymentów produkcji. Z dniem 1 stycznia 1980 roku w Spółdzielni rozpoczęto produkcję czujników i połączników hydraulicznych dla motoryzacji, a trzy lata później uruchomiono produkcję przycisków P40-14 i P40-15 oraz uchwytów wiertarskich.

W roku 2000 rozpoczęliśmy trwającą do dziś współpracę ze światowym producentem okuć i okien dachowych, firmą Roto. Dla tego międzynarodowego koncernu dostarczamy elementy okuć okiennych.

Aktualnie "Simena" produkuje szeroki asortyment czujników, przycisków, wyłączników mechanicznych i hydraulicznych dla motoryzacji i rolnictwa, mechanizmów napędowych wycieraczek, uchwytów wiertarskich oraz elementy nowoczesnych okuć okien dachowych.

Poza działalnością produkcyjną Spółdzielnia specjalizuje się również w projektowaniu i wykonawstwie narzędzi oraz precyzyjnej obróbce metali.

Współpracujemy z największymi dystrybutorami oraz hurtowniami z Polski oraz m.in. z Czech, Słowacji, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Rumunii czy Chorwacji.

Troska o wysoką jakość finalną produktów doprowadziła naszą firmę do usystematyzowania systemu zarządzania jakością. Ukoronowaniem dwuletniego procesu opracowania i wdrażania sytemu jest certyfikat systemu zapewnienia jakości ISO nadany przez firmę TÜV Rheinland.


Kontakt

SIMENA Spółdzielnia - Zakład Pracy Chronionej
ul. Gen. Franciszka Kleeberga 10
21 - 300 Radzyń Podlaski
tel: +48 (83) 352-84-10,
fax: +48 (83) 352-84-10 w. 306
e-mail: poczta@simena.com.pl
www: www.simena.com.pl

ZAPYTANIA OFERTOWE

Dokumenty ofertowe do pobrania >>